Modele de balcoane la case din lemn

Posibilitati exista multe INSA astazi ma voi opri doar asupra caselor construite din lemn si Piatra, o Combinatie minunata cu rezultate feerice. Dans trecut mai toate Casele erau construite DIN materiale Naturale precum: lemn, Piatra sau pamant, asta pentru ca erau la indemana Omului. Acesta este si motivul pentru care au inceput sa fie din nou folosite: sunt materiale de constructie ieftine, sanatoase si “disponibile in STOC” Mereu. Avantaje si dezavantaje: proiecte de case din lemn si piatraModele de case din lemn se gasesc peste tot PE Internet. OData ce te apuci sa cauti descoperi proiecte Care PARCA nu se mai sfarsesc iar tu personnel ajungi DIN ce dans ce mai indecis. Sfatul meu este ca inainte de a ajunge in FATA arhitectului pentru demararea proiectului sa aveti deja hotarate urmatoarele lucruri:-Destinatia locuintei: locuinta permanenta sau Casa de vacanta-Suprafata Utila a casei-Etaje, mansarda, balcoane, Garaj: da sau nu-numar de camere-spatiul Exterior-Terasa, gratar, veranda, Alei de Gradina si CAI de acces in curteProiectele de case DIN Piatra si lemn pot fi facute in multe variante si combinatii Piatra si lemnul putand reprezenta materialul principal de constructie sau pot fi amestecate in proportii fie egale fie diferite. Se poate construi o Casa cu Fundatie din lemn si pereti intérieur DIN Piatra sau puteti construi o Casa DIN Piatra cu Accente din lemn. Astfel de proiecte de case au costuri mult mai reduse decat o Casa construita DIN Beton si caramida sau alte materiale moderne. Un Alt avantaj de care nu trebuie sa uitam este costul redus de intrétinere al acestor locuinte pentru ca Piatra si lemnul au proprietati foarte bune de izolare TERMICA si fonica. Dimensiine peretilor de Piatra variaza in functie de tipul ales de Piatra INSA costurile Raman tot mai scazute pentru ca fatada casei nu necesita tencuire iar la Interior finisajele sunt minime. O Casa DIN Piatra pastreaza bine Caldura iarna si racoarea Vara fiind extrem de Durabila si necesitand Putina munca de intrétinere, mai mult frumusetea pietrei Naturale sporeste atunci cand este ASOCIATA cu lemnul. Pentru o Casa din lemn si Piatra este recomandat sa realizati un proiect de Arhitectura PROFESIONIST iar pentru constructia EI efectiva sa cautati Mesteri priceputi si cu experienta in faurirea unor astfel de locuinte UNICE.